01MN45: Traseu punct roşu - Cabana Poiana Izvoarelor - Şaua Baiului
02MN03: Cabana Plaiul Foii -Şaua Tămaşului-Răchita (Valea Dâmboviţei)
02MN18: Cabana Curmătura-La Table-Şirnea-DN73
02MN20: Cabana Curmătura-Vf. La Om-Podu Dâmboviţei
02MN24: Vf. La Om-La Table-Pasul Giuvala
04MN01: Pasul Bratocea - Vf. Ciucaş - Pasul Tabla Buţii
04MN08: Cheia - Curmătura Stânii - Cabana Vf. Ciucaş
04MN12: Vama Buzăului - Curmătura Stânii - Cabana Vf. Ciucaş