21MN01: Creasta principală etapa 1: Pasul Liban - Staţiunea Harghita Mădăraş - Staţiunea Harghita-Băi
21MN02: Creasta principală etapa 2: Staţiunea Harghita-Băi - Pasul Vlăhiţa (Tolvaioş) - sat Sântimbru-Băi
21MN08: sat Izvoru Mureşului - Vf. Fagul Roşu - Lacul Dracului
21MN10: sat Dăneşti - Poiana Mădicea - Refugiul Montan Lacul Dracului
21MN16: sat Ciceu - sub Vf. Ciceu - Staţiunea Harghita-Băi
21MN19: sat Jigodin-Băi - Csihányos
21MN21: sat Jigodin-Băi - Coasta Mocirla Agrişului - sat Sântimbru-Băi
21MN22: oraş Băile Tuşnad - intersecţie traseul BA (creasta principală)
21MN39: sat Biborţeni - sub Vf. Muntele Cucu - sat Jigodin-Băi
21MN52: sat Căpâlniţa - Vf. Muntele Ascuţit - Staţiunea Harghita Mădăraş