21MN03: Creasta principală etapa 3: sat Sântimbru-Băi - Muntele Mitaci - Pasul Hatod
21MN28: sat Carpituş - Lacul Sfânta Ana - Cabana Lacul Sfânta Ana
21MN29: sat Bixad - sub Vf. Ciomatul Mare - Băile Tuşnad
21MN32: sat Bixad - Urmele Cetăţii Vápa
21MN35: sat Bixad - intersecţie traseul BA - sat Ozunca-Băi
21MN36: intersecţie traseul BA - sat Ozunca-Băi - intersecţie traseul BA
21MN37: sat Băţanii Mici - Pârâul cu Brazi - Poiana Mitaci
21MN38: sat Herculian - Dealul Mateiul Mare - Furnalul Bodvai
21MN39: sat Biborţeni - sub Vf. Muntele Cucu - sat Jigodin-Băi
21MN40: sud de Cheile Vârghişului - Valea Fierarul - intersecţie traseul BA
21MN41: Poteca Cheii din Cheile Vârghişului
26MN01: Pasul Dălghiu (DJ 103A) – Vârful Brusturos – pasul dintre Covasna şi Comandău (DC 14)
26MN02: DC 25 (Aninoasa–Saciova) – Vârful Şiridiu – intersecţia cu creasta principală (traseul BR)
26MN03: Barcani – Crucea Toader Bocârnea – intersecţia cu creasta principală (traseul BR)
26MN04: Păpăuţi – Valea Păpăuţi – pasul dintre Păpăuţi şi Comandău (creasta principală)
26MN05: Creasta principală (traseul BR) – Muchia Vânătorului – Vârful Pilişca
26MN06: Biserica Ortodoxă Adormirea Maicii Domnului din Dobârlău – Culmea Pilişca (creasta NV) – Vârful Pilişca
26MN07: Lacurile Kupán – Vârful Lisnău (Csere)
26MN08: Măgheruş – Vârful Lisnău (Csere) – Lisnău
26MN09: Măgheruş – DC 26B – Lisnău-Vale
26MN10: Lisnău-Vale – belvedere Lisnău Vale – Ruinele Cetăţii Barabás
26MN11: Lisnău-Vale – Ruinele Cetăţii Turcului (Törökvár) – Ruinele Cetăţii Barabás
26MN12: Dealul Hebea – Ruinele Cetăţii Barabás
26MN13: Bicfalău – belvedere Bicfalău – Dealul Hebea
26MN14: Bicfalău (Pensiunea Mókus) – belvedere Bârsa – Dealul Hebea
26MN15: Bicfalău (Pensiunea Mókus) – Vârful Pietros – Lisnău
26MN16: Bicfalău (Pensiunea Mókus) – Ruinele Cetăţii Melcului (Csiga) – Dealul Hebea
26MN17: Creasta dintre Vârful Şiridiu şi Vârful Saciova (intersecţie cu traseul CR) – Ruinele Cetăţii Saciova
26MN22: Crasna – Valea Urlătoarea – Poarta Vânturilor
26MN33: Şaua Bălescu – Fagul Alb – Pasul Holom (Deluşor)
27MN01: Slănic Moldova - sub Vf. Nemira Mare - Valea Uzului (Cascada Nasolea Mare)
27MN02: Deviere traseu BA spre Vf. Șandru Mare
27MN12: Breţcu - Pasul Oituz - Cascada Caraslău
27MN13: Pasul Oituz - Vf. Negru - Gâtul Apa Lină
27MN14: Lemnia de Sus - Vf. Mihalţ - Vf. Șandru Mare
27MN15: Lemnia de Sus - Cetatea Almás
27MN16: Estelnic - Vf. Răchitiș - Estelnic
27MN17: Halta CFR Belani - Obârșia Apa Lină - Vf. Șandru Mare
27MN18: Cărpinenii - Șaua de sub Piatra Astag
27MN19: Sânzieni - Capela Sf. Ştefan - Sânzieni
29MN01: Pasul Oituz - Vârful Înzăpezitu Mare (Neagu) - Vârful Astagul Mare (Stogul Mare) - Vârful Lăcăuţi - Pasul Holom (Deluşor)
29MN02: Oituz - Valea Oituz - Traseul BA
29MN03: Pasul Muşat - sub Vârful Muşat - Poiana Hârtanu
29MN05: Lepşa - Pichetul Clăbucului - Pasul Oituz
29MN19: Vârful Lăcăuţi - Vârful Goru - Valea Zăbala
29MN22: Comandău - Refugiul Centenar (Punctul Frăţiei Neamului Românesc)
29MN23: Comandău - sub Vârful Manişca Mare - Vârful Lăcăuţi
29MN24: Comandău - Vârful Laur
29MN25: Covasna - Poiana Iacob
29MN27: Covasna (Camping Valea Zânelor) - Cetatea Zânelor
29MN28: Covasna (Hotel Montana) - Poiana lui Cocorea
29MN29: Covasna (Hotel Hefaistos) - Poiana lui Cocorea
29MN30: Covasna (Hotel Clermont) - Poiana Palfei (Dealul Pal)
29MN31: Zăbala (Castelul Mikes) - Vârful Lăcăuţi - Covasna
29MN32: Zăbala - Vârful Valoşul Mic - Pava
29MN33: Centrul de Agrement „Csipkés” Zăbala - Domeniul Castelului Mikes - Centrul de Agrement „Csipkés” Zăbala
29MN34: Ojdula - Vârful Pilişca - Dealul Oituz Izvor
29MN35: Ojdula - sub Peştera Kőlik - Dealul Oituz Izvor
29MN36: Traseul CA - Peştera Kőlik