15MN33: Călimănel-Şaua Tarniţa-Călimanel
19MN03: sat Izvoru Mureşului - Vf. Arama Neagră - sat Izvoru Mureşului
19MN08: oraş Gheorgheni - Pasul Pângăraţi - Gura Pârâului Caproş
19MN44: Pasul Pângăraţi - Poarta Lapoşului - Curmătura Pinticului
19MN48: Valea Oii - Culmea lui Paleu - Lacu Roşu
19MN49: Lacul Roşu - Avenul Licaş
19MN51: Lacu Roşu - Culmea lui Paleu - sub Poiana Albă
19MN52: Lacu Roşu - Cheile Bicăjelului - Lacu Roşu
19MN53: Lacu Roşu - Belvedere Piatra Ghilcoş
19MN54: Lacu Roşu - Şaua Ţifrea - Cheile Bicazului
19MN56: Valea Cupaş - Şaua Niergheş
19MN57: Valea Cupaşului - Şaua Suhard
19MN59: Cheile Bicazului - Poiana La Vincli
19MN68: Cabana Piatra Singuratică - Piatra La Pândă
19MN70: Şaua Niergheş - belvedere Vf. Danţuraşul Mic
21MN01: Creasta principală etapa 1: Pasul Liban - Staţiunea Harghita Mădăraş - Staţiunea Harghita-Băi
21MN02: Creasta principală etapa 2: Staţiunea Harghita-Băi - Pasul Vlăhiţa (Tolvaioş) - sat Sântimbru-Băi
21MN40: sud de Cheile Vârghişului - Valea Fierarul - intersecţie traseul BA
21MN41: Poteca Cheii din Cheile Vârghişului
21MN42: Potecile Kőcsűr, Lupilor, Capelei din Cheile Vârghişului
21MN43: C.N.I.PT. Vlăhiţa - Colţul Chirui - Peştera Orbán Balázs (Cheile Vârghişului)
21MN44: sat Mereşti - Canton Ţiglărie - intersecţie trasee CA şi BG
21MN45: sat Lueta - Dealul Mereşti - intersecţie traseul PG
21MN46: DN 13A (Dealul Piatra Colibei) - sat Băile Chirui - Colţul Chirui
21MN47: DN 13A (sub Piatra Cornului) - sat Băile Chirui